Кошаркашице четврте у Србији

Наше младе кошаркашице су на Републичком такмичењу које је одржано у Караташу код Кладова освојиле четврто место.

Иако је ово огроман успех за нашу школу, остаје жал што се нису вратиле кући са медаљом. Сплет несрећних околности довео је до тога да у две најважније утакмице наше играчице нису имале ни грам среће.

У одлучујућим тренуцима мечева против екипа из Челарева и Београда промашена су бацања, нису релизовани контранпади а противнице су погађали наш кош.

У групи су забележене две победе али пораз од два поена разлике у последњим секундама од тима из Челарева, наше девојке је упутио у борбу за треће место.

И борба за бронзану медаљу је била узбудљива до самог краја а београђанке су славиле са пола коша.

Ипак, ми смо поносни на наше младе кошаркашице и честитамо њима и њиховом наставнику Браниславу Дивцу, овај велики успех.

Већину екипе чине ученице седмог разреда па се надамо да ће следеће године имати прилику за поправни.