Европска ноћ истраживача

У петак 30.09. 2022. године одржана је манифестација „Европска ноћ истраживача“ која промовише креативност и критичко мишљење  који су битни за развој науке и друштва.  Ова манифестација се по тринаести пут одржава истовремено широм Европе у више од двадесет и пет земаља као и више од двадесет пет градова широм земље.

Kао гости овогодишње ,,Европске ноћи истраживача” били су ученици наше школе Kристина Стељић, Земка Бегановић, Александар Матовић са наставницом Садетом Адиловић заједно са ученицима Пријепољске гимназије.

Домаћин овогодишње манифестације у нашем граду је Основана школа „Свети Сава“, Бостани.  Kординатор ове манифестације је Факултет за физичку хемију из Београда.

Ученици су извели велики број занимљивих експеримената и на тај начин осетили моћ науке.

Овом приликом се захваљујемо ученицима и наставници који промовишу радозналост, креативност и науку.