Учешће у манифестацији „Европска ноћ истраживача“

29. септембар 2023. одржана је манифестација ,,Европска ноћ истраживача“ промовише креативност и критичко мишљење  који су битни за развој науке и друштва. Ова манифестација се по тринаести пут одржава истовремено широм Европе у више од двадесет и пет земаља као и у више од двадесет пет градова широм земље.

У овогодишњој ,,Европске ноћи истраживача” учествовали су ученици наше школе: Александра Кубуровић, Матеја Пушица, Хана Зулић, Марија Јањушевић, Тадија Терзић, Ина Софтић, Софија Петрић, Анита Малагић и Ружица Ћировић.

Ученици су извели велики број занимљивих експеримената и на тај начин осетили моћ науке.

Домаћин овогодишње манифестације у нашем граду је Основна школа ,,Бошко Буха”, Ивање. Kординатор ове манифестације је Факултет за физичку хемију из Београда.

Овом приликом се захваљујемо ученицима и наставницима који промовишу радозналост, креативност и науку.