Турнир First Lego League

У Основној школи ,,Илија Бирачанин“ у Београду је 2. фебруара 2019. године одржано међудржано такмичење – First Lego League. На турниру је учествовало укупно 18 тимова из Македоније, Босне и Херцеговине и Србије а један од њих био је и тим састављен из пет школа из Прибоја и Пријепоља.

Екипа ЕЛЕКТРОБОТИ у којој је било пет наших представника освојила је 5. место у роботској игри, 10. место за дизајн, 7. место за пројекат “истраживање проблема астронаута“ и у коначном пласману, одлично, 6. место. Такође, добили су и диплому под називом ,,Успело нам је“ која се додељује екипи која је имала највише тешкоћа да дође до такмичења.

Честитамо нашим роботичарима и надамо се да ће ово бити довољан подстрек млађим ученицима да у будућности крену овим путем али и свима онима који могу финансијски да помогну школи да бисмо и наредних година могли имати ученике на овој престижној регионалној смотри роботике.