Софија Петрић на Државном такмичењу из програмирања

close up photo of programming of codes

Ученица петог разреда наше школе, Софија Петрић, на Окружном такмичењу из информатике, освојила је прво место и пласирала се на Републичко такмичење, које ће бити одржано 12. марта ове године.

На такмичењу је од могућих 400 бодова освојила 200, што је било довољно да избори пласман на следећи ниво такмичења. Ово је, свакако, одличан резултат ако знамо да је висок ниво знања из програмирања привилегија ученика из специјализованих школа и великих средина. Али, ето, Софија је доказ да и мале школе и њихови ђаци имају квалитет.

Софији и њеном ментору, желимо да се добро припреме за Државно такмичење и да нас достојно представљају на њему.

У прилогу имате и линк ка видео прилогу који је, овим поводом, снимила екипа ТВ 5 из Ужица.