Општинско такмичење из српског језика

Општинско такмичење из српског језика одржано је 17. марта 2019. године на Бостанима у ОШ “Свети Сава“. На такмичењу су учествовала укупно 102 ученика, од тога 26 ученика наше школе. Ученици наше школе постигли су изузетно добре резултате.

Свих 6 ученика шестог разреда се пласирало на Окружно такмичење. Прво место заузела је Марија Цмиљановић, друго место заузеле су Наталија Новковић и Вања Глушчевић а треће место Ања Кијановић и Ајла Деленџић .

Ученици седмог разреда су такође остварили успех. Друго место заузела је Ајша Каљић а треће место Маријана Јоксимовић, Сашка Брашњовић и Никола Баковић.

Два ученика осмог разреда, Андрија Вуковић и Бојан Несторовић, су заузела треће место и тиме себи обезбедили пласман на Окружно такмичење. Једино се нико од ученика петог разреда није пласирао даље.

Окружно такмичење ће се одржати 6. априла у ОШ “Нада Матић“ у Ужицу. Нашим ученицима и њиховим наставницима желимо пуно среће и успеха у даљим такмичењима.