Одлични програмери

На државном такмичењу у програмирању које је одржано 19. маја у просторијама Рачунарске гимназије и Рачунарског факултета у Београду, наши такмичари су остварили одличне резултате.

До прошле године нико из Пријепоља није успевао ни да забележи поене на Окружном такмичењу а ове године су чак и на Републичком наши млади програмери остварили запажене резултате.

Од могућих 1000 бодова, Никола Баковић је освојио 120, Василије Васиљевић 290 а Саид Капиџија 330. Са овим бројем бодова Саид је заузео 38. место у млађој категорији а Василије 73. и Никола 95. у старијој категорији.

Овај податак је знак да је наша школа убележена на програмерску мапу Србије и да се у програмерским круговима солидно котира.

Ученицима и њиховим наставницима честитамо и желимо да наредних година њихови резултати буду још бољи.