Наши ученици се пласирали на државно такмичење у програмирању

У Ужицу, у ОШ „Нада Матић“, 2. марта ове године, одржано је окружно такмичење из информатике и рачунарства, које организује Друштво математичара Србије, а из области програмирања. Наши ученици су били више него успешни и наша школа ће, први пут после пет година имати више од једног представника на државном такмичењу које је планирано за 13. април.

Наиме, поред већ очекиваног пласмана Софије Петрић из 7-2, овог пута су јој се придружили и Имран Зекић и Ивона Средојевић, ученици 8-2 разреда. Софија је имала скоро максималан број бодова (390), а Имран 260 од могућих 400. Наравно, Имран и Софија су са овим резултатима најбољи, у својим категоријама, у Златиборском округу.

Поред наших ученика, пласман на Државно такмичење из програмирања, остварили су и: Фахрудин Корјенић (8. разред) из ОШ „Михајло Баковић“ из Сељашнице и Теодора Стојановић и Андреј Јевтовић (обоје 6. разред) из ОШ „Владимир Перић Валтер“.

Честитамо ученицима и њиховим менторима и желимо им успех на државном у Београду.